Topuk Dikeni

Topuk dikeni ve Dr. Kamil Teker Yöntemi

Topuk dikeni, ayak tabanı bağlarının topuk kemiğine yapışma yerinde gelişen sertleşmenin kireçlenmeye ilerlemesi nedeniyle gelişen tablonun adıdır. Ayak tabanı bağlarının esnekliğinin bozulmasına yol açan süreç omurganın duruş anormallikleri nedeniyle ağırlığın yansıdığı normal anatomik alanın değişmesidir. Ağırlığın yansıdığı ağırlık merkezinin yer değiştirmesi ayak tabanı bağlanın yeni duruma adaptasyonunu gerektirir. Adaptasyon sürecinde ayak tabanı bağlarında, topuk kemiğine yapışma yerindeki normal olmayan yüklenme nedeniyle başlangıçta gözlenen gerilim ve ayak bileğinin eklemleri arasındaki ritim bozulur. Ritim ve esnekliğin kaybı ile ayak tabanı bağı çok ezilir, mikropsuz iltihap gelişir. Dönem dönem ayak bileğinde ayakta uzun süre durunca yorgunluk ve ağrı gibi belirtilerle ortaya çıkar.

Doğru tedavi ve onarım omurgaya ve ayak bileğine uygulanmadığı sürece bağın topuk kemiğine yapışma yerinde kireçlenme husule gelir. Yeni tablonun adı topuğun ön-alt yüzünde gözlenen boynuz vari şeklin adı: topuk dikeni.

Maalesef topuk dikeninde hala doğru değerlendirme ile bütün bedenin değişen anatomik duruşu onarılmadığı sürece verilen bütün tedaviler eksiktir ve yanlıştır. Buz uygulamaları, yumuşak silikonlu tabanlık, ağrı kesici ilaçlar, masaj, kaplıcalar vb. yardım seçenekleri sebebi ortadan kaldırmaya yönelik olmadığı için hastayı bu rahatsızlıktan kurtaramaz…

Peki çözüm nedir?

Çözümün adı: Dr. Kamil Teker Yöntemi

 Bu protokolde manuel terapi teknikleri ile omurga duruş anormallikleri saptanır ve onarılır. Ayak bileği eklemleri arasındaki ilişki normal düzene getirilir. Eklemler arasındaki uyum yeniden tesis edilir. Sertleşmiş veya gevşemiş bağların yenilenmesi ve güçlenmesi için yenileyici enjeksiyon tedavisi uygulanır.

Tek kalıcı ve yüz güldürücü mükemmel sonuç Dr. Kamil Teker Yöntemi ile sağlanabilmektedir.

SAĞLIKLI VE HUZURLU GÜNLER DİLEĞİ İLE…

Dr. Kamil TEKER