Reflü

REFLÜ

Reflü geriye doğru gelişen anormal akım veya geri kaçış anlamına gelmektedir. Özellikle mide ile yemek borusu arasındaki kapı kontrol sisteminin bozulmasına bağlı olarak gelişen mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçması GÖR olarak(gastro-özefagial reflü) tanımlanmaktadır.

esophagus-8-728

drkamilteker.com

GÖR doğuştan ve akkiz (sonradan) olarak meydana gelebilmektedir. Doğuştan olanları tedavisi ancak operasyonla mümkün olabilmektedir. Ancak akkiz (sonradan) olanların en son tedavi seçeneği operasyon olabilir.
Reflünün ana sebebi yemek borusu ile mide arasındaki kapı kontrol sisteminin yetersiz işlev görmesidir. Kapı kontrol sistemini oluşturan faktörler yemek borusu içindeki sinir-kas sistemi ve aynı seviyede göğüs boşluğu ile karın boşluğunu birbirinden ayıran diyafragma adlı kas-fasya karışımının meydana getirdiği köprü sistemidir. Bu ikili sistem beraber ve koordineli çalıştığı sürece reflü normal seviyenin üzerine çıkmamaktadır.

screen_shot_2012-01-30_at_6-22-46_pm1327965777896

drkamilteker.com

Ancak kapı-kontrol sisteminin bozulması sonucu reflü gelişmektedir. Diyafragmanın (kas-fasya karışımı yapı)fonksiyon kusuruna bağlı olarak gelişen reflü hastalarında Dr. Kamil Teker Yöntemi ile hastaları şifaya kavuşturmak mümkündür.

refluvalvbozuklugu                                                             84da02f230414a

Omurganın boyun ve sırt bölgesinde gelişen omurlar arası kayma veya hizalanma kusurları nedeniyle diyafragmanın duyusunu sağlayan ve motor fonksiyonlarını yürüten sinir dallarının işlev kusuruna bağlı olarak GÖR’yü engelleyen kapı kontrol sisteminin bozulması sonucu reflü gelişmektedir.

ant_vagal_trunk                                         mky6i0

Dr. Kamil Teker Yöntemi ile omurgada biyo-mekanik olarak sorunlu bölgedeki vertebral subluksasyon düzeltilir. Yenileyici enjeksiyon tedavisi ile omurganın sorunlu bölgesindeki yumuşak doku yenilenmeye sevk edilir. Çevre yumuşak dokudaki gerilimin azalması ile sinir dallarının ve sinir duyusunun eksiksiz ve verimli işlev görmeye başlaması sağlanır.

Beyin-organ iletişimi sağlıklı işlediği sürece hastalık gelişmeyecektir.

Dr. Kamil Teker Yöntemi ile gastro-özefagial reflüden kurtulabilirsiniz. 

727_w_280x430

drkamilteker.com