Lomber spondiloz

LOMBER SPONDİLOZ

Lomber spondiloz, omurga kireçlenmesi ya da omurga artriti olarak da bilinir. Omurganın bel bölümünü oluşturan omurga kemikleri ve bunlar arasında bulunan yastıkçıkların (disk), yaşlanma ya da iltihaplanmaya (yangı) bağlı bozulması durumudur. Omurganın bel bölümünü (lomber)  5 tane omur kemiğinden oluşur ve vücudun esnekliğini ve hareketliliğini sağlar. Bu nedenle bel fıtığı, kireçlenme, yaşlanma ve yıpranmaya bağlı gelişen  hastalıkların çoğu bu bölümde görülür. Burası beyinden çıkıp omurilik yoluyla taşınan ve omurilikten bacaklara uzanan sinirlerin geçiş yeridir. Bu sinirlerden bir tanesi, bel bölgesinde omurilikten çıkan ve ayak ucuna kadar uzanan,  vücudun en uzun ve en kalın siniri olan siyatik sinirdir.

Omurgada hizalanma kusurları (subluksasyon) omurlar arasından bir pınar gibi çıkan sinir köklerini ezmek suretiyle organlarınıza giden sinir duyusunun miktar ve kalitesinde azalmaya sebep olur. yani pınardan çıkan suyun azalması gibi sinir duyusu azalarak organın korunması, gelişmesi ve yenilenmesi süreçlerini bozarak organ yetersizliklerine yol açar.

drkamilteker.com

Yaşlanmayla birlikte bel omurlarında, omurlar arasındaki yastıkçıklarda ve bağlarda aşınma ve yırtılmalar olur. Aşınan ve yırtılan bu dokular üzerine kalsiyum çökmesi sonucu kireçlenme ve osteofit adı verilen dikensi kemik çıkıntıları oluşur. Bu kemik çıkıntıların sivri ve pürüzlü uçları etraftaki sinirleri, bağları ve kasları tahriş eder ve ağrıya neden olur. Omurga spondilozu yaşlılarda görülen bel ağrısının en yaygın sebeplerinden biridir.

Omurgada hizalanma kusurları (subluksasyon) omurlar arasından bir pınar gibi çıkan sinir köklerini ezmek suretiyle organlarınıza giden sinir duyusunun miktar ve kalitesinde azalmaya sebep olur.  Yani pınardan çıkan suyun azalması gibi sinir duyusu azalarak organın korunması, gelişmesi ve yenilenmesi süreçlerini bozarak organ yetersizliklerine yol açar.

SPONDİLOZ ve Dr. KAMİL TEKER YÖNTEMİ

Omurga kireçlenmesinde mükemmel iyileşme başarısı ile diğer tüm uygulamalardan çok üstündür. Bütüncül yaklaşımı ve sebebe yönelik geliştirdiği uygulamalar ile mutlak sonuç almak mümkündür.

Site Protection is enabled by using WP Site Protector from Exattosoft.com
%d blogcu bunu beğendi: